HİDROFOR

HİDROFOR MONTAJINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

• Hidrofor tesisatında plastik boru kullanıldığında mutlaka bir üst çap boru kullanılmalıdır.
• Hidroforun emiş çapları kesinlikle küçültülmemelidir
• Hidrofor şasesi, titreflimi alması için mümkünse lastik takoz üzerine yerleştirilerek yere montajlanmalıdır.
• Hidroforların kullanılabildiği akışkan sıcaklık aralıkları her model için farklıdır. Bu sebeple sıcaklık aralıkları model tanıtımında belirtilmiştir.

HİDROFOR BAKIMI

Daha kapsamlı bir teknik desteğin gerekli olduğu durumlarda ise, cihaz yetkili servis merkezine getiriliyor. Her türlü teknik donanımın ve test ekipmanının mevcut olduğu merkezde, cihazın gerekli arıza, bakım ve onarım ve işlemleri, 1 yıl yedek parça garantisi ile yapılıyor.

Cihaz fonksiyonel olarak calışır hale getirilerek test ediliyor. Cihaza ait teknik verilerin kontrol edilmesi ve gerekli ayarların yapılmasının ardından ürün, müşteriye sevk hale getiriliyor.

GENLEŞME TANKI BAKIMI

Genleşme tankı başka bir ismi ile hidrofor tankı günümüzde kurulan her kazan dairesinde en azından bir adet genleşme tankı kullanılmaktadır. hem ısıtma sisteminin hem de hidrofor tesisatının standart bir parçası olmuştur. Hidrofor tankları kombi ve kat kaloriferi gibi küçük kapasiteli cihazlarda ise, ürüne doğrudan entegre olmuş şekilde vazgeçilmez olarak kullanılmaktadır. Sorunsuz ve stabil çalışan sistemlerin vazgeçilmez bir parçası olan Genleşme Tankları ile küçük kapasiteli cihazlarda kullanılan genleşme tankları arasında hiçbir fark yoktur. Çalışma prensipleri aynıdır. 6 Ayda bir ön gaz basıncı kontrol edilmelidir.

Bize Ulaşın

Görüş, öneri ve istekleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz..

You can contact us for your opinions, suggestions and requests ...